Virkailijavalinnat 2023

Osakunnan kokouksessa 22.11.2022 valittiin virkailijat vuodelle 2023. Oheisesta listasta löydät kaikkien valittujen virkailijoiden nimet.

Neuvosto

Varakuraattori: Milla Muttonen
Sihteeri: Vilja Antikainen
Taloudenhoitaja (2023–2024): Vilma Väliketo
Isännät: Tanja Tiainen & Sara Vänttilä
Emännät: Enni Saukkonen & Vertti Vanonen
Toiminnanohjaaja: Sohvi Niemi
Ulkoasiainneuvos: Olli-Aaron Kaskinen
Tiedotusneuvos: Aleksei Goldberg
Huoneistoneuvos: Aino Korhonen
Koulutusneuvokset: Marika Jegoroff & Elina Lyytikäinen
Fuksineuvokset: Alina Kilpeläinen & Heta Korhonen

Muut virkailijat

Järjestösihteerit: Ansa Kilpeläinen & Seppo Kivimäki
Ulkoasiainsihteeri: Ilona Jalkanen
Maakuntasihteeri: Joa Jurvanen
Kulttuurisihteeri: Riina Melto
Pamausmestari: Joa Jurvanen
Seniorisihteeri: Jaakko Tanhola
Asuntolasihteeri: Ville Huuhilo
Liikuntasihteerit: Niina Koistinen & Alli Tanhola
Willin päätoimittaja (2023–2024): Tuulia Kettunen
Laulunjohtajat: Niina Koistinen & Ella Miikki
Kirjaston- ja arkistonhoitajat: Aaron Iitiä & Otso Kaihilahti
Verkkovastaavat: Leevi Härkönen & Johan van der Meer
Valokuvaajat: Riina Melto & Sami Sidoroff
Graafikot: Leevi Härkönen & Helmi Pykäläinen
Yhdenvertaisuusvastaavat: Joa Jurvanen & Ulriikka Roiha

Apuemännät: Kirsi Hyväri, Sanna Inkilä, Evgeni Jokiniemi, Ulriikka Kaskinen, Kaisa Kuokkanen, Sofia Luukko, Adrian van der Meer, Ottilia Nikula, Matleena Parkko, Mikko Pellinen, Venla Sainio

Apuisännät: Aleksei Goldberg, Samuli Huuhilo, Otso Kaihilahti, Vesa Korhonen, Riina Melto, Matti Pellinen, Nea Salo, Sami Sidoroff, Sampo Äijälä

Toimikunnat

Asuntolatoimikunta: Samuli Huuhilo, Evgeni Jokiniemi, Tuulia Kettunen, Ansa Kilpeläinen, Aino Korhonen, Ottilia Nikula

Koulutustoimikunta: Otso Kaihilahti, Ansa Kilpeläinen, Seppo Kivimäki, Johan van der Meer, Eetu Pakkanen, Mikko Pellinen

Ohjelmatoimikunta: Anni Huomolin, Riina Melto, Milla Muttonen, Eetu Pakkanen, Anssi Vainio, Vilma Väliketo

Tiedotustoimikunta: Vilja Antikainen, Milla Muttonen, Mikko Pellinen, Venla Sainio

Ulkoasiaintoimikunta: Evgeni Jokiniemi, Riina Melto, Mikko Pellinen, Pekka Sutinen

Willin toimituskunta: Vilja Antikainen, Anni Huomolin, Joa Jurvanen, Ulriikka Kaskinen, Ansa Kilpeläinen, Seppo Kivimäki, Milla Muttonen, Jaakko Tanhola, Vertti Vanonen

Toiminnantarkastajat

Juho Myyryläinen & Eetu Sairanen

Varatoiminnantarkastajat

Ella Kälvälä & Johanna Vihtonen

Wiipurilaisen Osakunnan Stipendisäätiön hallituksen jäsenet

Valmistunut jäsen (2023–2025): Anton Falkenberg

Opiskelijajäsen (2023–2024): Olli-Aaron Kaskinen

Edustustehtävät

Itäsuomalainen valtuuskunta: Vilja Antikainen & Ella Miikki

DGO:n huoneistotoimikunta: Iida Sääskö & Jaakko Tanhola

Kommentoi

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista.

*