Virkailijavalinnat 2024

Osakunnan kokouksessa 28.11.2023 valittiin virkailijat vuodelle 2024. Oheisesta listasta löydät kaikkien valittujen virkailijoiden, toimikuntalaisten ynnä muiden nimet.

Neuvosto

Kuraattori (2024–2025): Patrik Nurminen
Varakuraattori: Vilja Antikainen
Sihteeri: Aleksei Goldberg
Isännät: Tanja Tiainen & Sara Vänttilä
Emännät: Ilona Jalkanen & Veera Lautala
Toiminnanohjaaja: Otso Kaihilahti
Ulkoasiainneuvos: Riina Melto
Tiedotusneuvos: Enni Saukkonen
Huoneistoneuvos: Vertti Vanonen
Koulutusneuvokset: Ulriikka Kaskinen & Heta Korhonen
Fuksineuvokset: Olli-Aaron Kaskinen & Sampo Äijälä

Muut virkailijat

Järjestösihteeri: Joa Jurvanen
Ulkoasiainsihteeri: Niina Koistinen
Maakuntasihteerit: Samuli Huuhilo & Nea Salo
Kulttuurisihteerit: Marika Jegoroff & Elina Lyytikäinen
Pamausmestari: Sohvi Niemi
Seniorisihteeri: Aino Korhonen
Asuntolasihteeri: Rasmus Kareinen
Liikuntasihteerit: Milla Muttonen & Sohvi Niemi
Willin päätoimittaja (2024–2025): Aaron Iitiä
Laulunjohtajat: Riina Melto & Helmi Pykäläinen
Kirjaston- ja arkistonhoitajat: Aaron Iitiä & Tatu Skyttä
Verkkovastaavat: Leevi Härkönen & Johan van der Meer
Valokuvaajat: Pekka Aalto, Eetu Pakkanen & Sami Sidoroff
Graafikot: Leevi Härkönen & Helmi Pykäläinen
Vaalipäälliköt: Seppo Kivimäki & Ulriikka Roiha
Yhdenvertaisuusvastaavat: Joa Jurvanen & Ulriikka Roiha

Apuemännät: Pekka Aalto, Ada Heikkinen, Evgeni Jokiniemi, Aino Korhonen, Salla Kuningas, Sofia Luukko, Kerttu Mattila, Adrian van der Meer, Ella Miikki, Matleena Parkko, Anton Seppänen, Vertti Vanonen 

Apuisännät: Ville Huuhilo, Rasmus Kareinen, Niina Koistinen, Niklas Latto, Riina Martikainen, Anni Nousiainen, Jussi Oikkonen, Noora Peltoniemi, Maija Pohjonen, Viivi Ovaskainen, Nea Salo, Enni Saukkonen, Sami Sidoroff 

Toimikuntien varsinaiset jäsenet

Asuntolatoimikunta: Samuli Huuhilo, Ville Huuhilo, Evgeni Jokiniemi, Alina Kilpeläinen, Ansa Kilpeläinen, Milla Muttonen 

Koulutustoimikunta: Marika Jegoroff, Alina Kilpeläinen, Ansa Kilpeläinen, Aino Korhonen, Elina Lyytikäinen, Ella Miikki, Anni Nousiainen, Viivi Ovaskainen, Eetu Pakkanen, Nea Salo, Vilma Väliketo

Ohjelmatoimikunta: Tero Hirvonen, Anni Huomolin, Ulriikka Kaskinen, Heta Korhonen, Niklas Latto, Anton Seppänen, Vilma Väliketo, Sampo Äijälä 

Tiedotustoimikunta: Vilja Antikainen, Oscar Arminen, Anni Huomolin, Niina Koistinen, Milla Muttonen, Nea Salo, Tanja Tiainen, Sara Vänttilä 

Ulkoasiaintoimikunta: Aaron Iitiä, Ilona Jalkanen, Hilpi Lyytikäinen, Riina Martikainen, Johan van der Meer, Jussi Oikkonen, Enni Saukkonen, Pekka Sutinen, Tanja Tiainen  

Willin toimituskunta: Pekka Aalto, Vilja Antikainen, Oscar Arminen, Ada Heikkinen, Ulriikka Kaskinen, Seppo Kivimäki, Salla Kuningas, Riina Martikainen, Milla Muttonen, Siiri Näränen, Jussi Oikkonen, Nea Salo, Enni Saukkonen, Jaakko Tanhola, Tanja Tiainen, Vertti Vanonen, Sara Vänttilä 

Kummitoimikunta: Leevi Härkönen, Otso Kaihilahti, Heta Korhonen, Sofia Luukko, Vilma Väliketo  

Toiminnantarkastajat

Ottilia Nikula & Piia Pohjalainen

Varatoiminnantarkastajat

Venla Kaplas & Maini Salmi

Wiipurilaisen Osakunnan Stipendisäätiön hallituksen jäsenet

Valmistuneet jäsenet (2024–2026): Antti Silvolahti & Alli Tanhola
Opiskelijajäsen (2024–2025): Vilja Antikainen

Edustustehtävät

Itäsuomalainen valtuuskunta: Ella Miikki & Vilma Väliketo
DGO:n huoneistotoimikunta: Siiri Näränen & Jaakko Tanhola

Kommentoi

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

*